Prezenty Gadżety

Sty 142012

Kałamarz to zresztą tylko jedna z możliwości. Herbatę dla Ciebie mogą przygotować także w wannie, kufrze, a nawet telefonie! Nie, nie zwariowaliśmy – to nie jest żaden futurystyczny film ani primaaprilisowy żart. Kufer, kałamarz, wanna i telefon to po prostu angielskie czajniczki, wykonane z porcelany, z niezwykłą wprost dbałością o szczegóły.

Każdy z ręcznie malowanych czajniczków angielskich to szalona, designerska interpretacja jakiegoś tematu. Pojawiają się tu zatem telefony w stylu retro i słodkich kolorach, puszki z musztardą, czy kuchenki z mini-zastawą. Co jeszcze może stać się inspiracją dla czajniczka? Wspomnieliśmy już o kufrze (który wygląda tak, jakby ktoś właśnie zabierał go w daleką podróż), ale temat podróży powraca także w motywie przyczepy campingowej. Z motywów nie-kulinarnych wspomnijmy jeszcze o kałamarzu, z precyzyjnie wykonaną imitacją wiecznego pióra na wieczku.

dzbanek-kałamarz

Czajniczki angielskie prezentują specyficzne poczucie humoru – nie jest to typowy humor brytyjski, ale zabawa kolorami i kształtami. To właśnie dzięki niej czajniczki zyskują niepowtarzalny charakter – patrząc na nie mimowolnie uśmiechamy się pod nosem.

Na zakończenie zostawiliśmy jeszcze jeden przykład przewrotnego żartu, jaki twórcy porcelanowych czajniczków prezentują w swoich pracach. Oto bowiem porcelanowym czajniczkiem może się okazać… filiżanka, która tak naprawdę okazuje się dnem wzburzonego morza, przyozdobionego latarnią morską. Tego nie da się opisać – to trzeba zobaczyć! Dlatego zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i życzymy dobrej zabawy.

Galeria – Sklep – kliknij

 

Lip 062011

Często zdarza się tak, że prezent, którego szukamy, ma olśnić obdarowywaną osobę. Potrzebujemy czegoś eleganckiego, wyrażającego szczególne uczucia albo – w sytuacjach bardziej oficjalnych – szacunek, uznanie i podziw. Wyobraź sobie, że ofiarowujesz komuś róg obfitości – a właściwie: kosz obfitości…

Luksusowy-kosz

Czego w nim nie ma? Są tu różne gatunki herbaty – kwintesencja najlepszych smaków, które zadowolą każdy gust. Do tego syrop Irish Cream, wzbogacający smak herbat, a także drinków i kawy. Porcelanowe kubki – ciepły, „domowy” akcent w tym zestawie – zamiast „oficjalnej” filiżanki. Zachęcają one do rozkoszowania się smakiem herbaty w zaciszu własnego domu lub mieszkania – i do znalezienia chwili tylko dla siebie.

Z dobrą herbatą znakomicie smakują słodycze, dlatego w całej kompozycji nie mogło zabraknąć czekoladek. Dobór tropikalnych owoców sprawia natomiast, że kosz przypomina dary, ofiarowywane władcom egzotycznych krajów na ich dworach. Nie bez znaczenia pozostaje także  świeży zapach owoców, który uwolnimy, zdejmując folię otulającą kosz. (…)

http://szlachetnysmak.pl

Related Posts with Thumbnails