Herbata Biała

Maj 192016

Warto wiedzieć, że biała herbata oprócz pysznego smaku poprawia urodę!
Regularne picie białej herbaty sprzyja zdrowej i młodej skórze.
Herbata ta bogata jest w cenne składniki pomagające nawilżyć skórę oraz ją rozświetlić.

Co więcej, napar z białej herbaty polecamy jest w ciepłych miesiącach kiedy skóra jest narażona na niekorzystne działanie promieni słonecznych. Dlaczego? To właśnie napary z niej pomagają zregenerować skórę po ekspozycji na słońce.

Aby jednak móc cieszyć się jej właściwościami trzeba pamiętać o właściwym parzeniu.
Białą herbatę parzy się w temperaturze ok 85 °C przez 6 minut. Żeby napar był gotowy do wypicia liście herbaty parzy się trzykrotnie. Przygotowany napój powinien mieć zabarwienie szarosłomkowe. W odróżnieniu od gorzkiego naparu z zielonej herbaty, biała ma delikatny, subtelny smak.

plamy z kawy

Wrz 182015

Pić ją powinny przede wszystkim osoby, którym zależy na jak najdłuższym zachowaniu młodego wyglądu oraz sił witalnych. Naukowcy nierzadko określają ją mianem eliksiru młodości. Biała herbata, to również źródło kofeiny, dzięki czemu ze spokojem można nią zastąpić codzienną filiżankę kawy. Jest nie tylko zdrowsza, ale również nie przebarwia w tak dużym stopniu zębów, jak robi to ulubiony, czarny napój. Biała herbata zawiera także bardzo dużą ilość polifenoli, inaczej nazwanych katechinami. Znajdziemy ich o wiele więcej w białej herbacie niż zielonej. Wykazuje ona również działanie antymutagenne, a także antyoksydacyjne.

W jaki sposób sprawia, że pijąc ją wyglądamy młodziej? Chroni ona skórę przed stresem oksydacyjnym. Powoduje go nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. Zapobiega w ten sposób przebarwieniom, a także chroni skórę przed zmarszczkami i przedwczesnym starzeniem.

Poza tym biała herbata ułatwia koncentrację, poprawia nastrój, przeciwdziała wirusom i bakteriom. Samo zdrowie? Jak najbardziej, o ile oczywiście zachowamy umiar w jej piciu. Zdrowy rozsądek jest ważny także w kwestii doboru i częstotliwości picia ulubionego napoju.

herbata biała

Sty 162015

Mniej popularną od czarnej czy zielonej herbaty jest herbata biała.

Ta ekskluzywna odmiana herbaty powstaje z młodych wiosennych pączków. Proces produkcji oraz krótki okres zbioru białej herbaty ma nie tylko wpływ na ciekawe zabarwienie naparu, lecz wpływa także na jej stosunkowo wysoką cenę. Napar ma lekki słomkowy kolor i subtelny smak. Warto dodać, że biała herbata jest uważana eliksir młodości, ponieważ zawarte w niej polifenole chronią organizm przed wolnymi rodnikami.

Podobnie jak czarna herbata napar z białej herbaty działa pobudzająco i wspomaga koncentrację.

Maj 112010

herbata oczyszczajaca

Do końca czerwca 2010 wraz z zestawem TERMOMETR DO HERBATY W PREZENCIE !

Przedstawiamy trzy, idealnie dobrane herbaty, które pozwolą Ci uwolnić Twoje ciało od niepotrzebnych i szkodliwych substancji oraz toksyn. Herbaty zostały odpowiednio dobrane, aby uzupełniać wzajemnie swoje działania oczyszczające. Ich skuteczność potwierdziły tysiące osób w całej Polsce!

Poniżej znajduje się opis działania i sposób parzenia herbat, które oferujemy w naszym specjalnie przygotowanym dla Ciebie zestawie oczyszczającym.

Pu-erh Naturalna – czerwona herbata naturalna, uprawiana w Chinach. Ma właściwości zdrowotne – między innymi obniża poziom złego cholesterolu, usuwając zalegające tłuszcze z organizmu, pobudza mikrokrążenie, wzmacnia. Rewelacyjnie wspomaga odchudzanie przyspieszając przemianę materii. Ciekawostka: jej spożycie łagodzi skutki występujące po spożyciu alkoholu :)

clear-ikony01

Parzenie Pu-erh: Jedna łyżeczka herbaty na filiżankę. Parzenie odbywa się w temperaturze 92-97ºC  przez 3-4 minuty. Herbatę można parzyć dwukrotnie.

Olimpijska perła – herbata biała, uprawiana  w Chinach. Również jest herbatą o właściwościach zdrowotnych. ( 3 x zdrowsza od zielonej ). Składnikiem białej herbaty są polifenole, które chronią organizm przed atakiem wolnych rodników. Powoduje to powstrzymywanie procesu starzenia. Herbata biała działa również antymutogennie – powstrzymuje zmiany nowotworowe w komórkach organizmu. Orzeźwia i pobudza.

clear-ikony02

Parzenie Olimpijska Perła: Jedna łyżeczka na filiżankę. Parzenie odbywa się w temperaturze 75ºC. Trwa od 7 do 10 minut. Herbatę można parzyć kilkukrotnie.

La pacho – herbata ziołowa, produkowana z drzewa Lapacho rosnącego w lasach Ameryki Południowej. Bezdyskusyjnie najskuteczniejsza herbata o właściwościach leczniczych. La pacho pomaga w walce z pasożytami, schorzeniami skóry wywołanymi przez wirusy, bakterie czy grzyby oraz działa detoksykacyjnie oczyszczając krew i narządy wewnętrzne z nadmiaru trucizn i toksyn. Herbata zawiera żelazo, wapń, mangan i magnez. Jest idealnym napojem używanym do oczyszczenia organizmu i poprawy zdrowia.

clear-ikony03

Parzenie La pacho: 1 łyżeczka na szklankę wody. Gotowanie od 5 do 15 minut .Następnie należy pozostawić wywar na 15 minut. Po piętnastu minutach należy odcedzić i pić jedynie wywar.

Woda w 3-4 min po zagotowaniu osiąga 90°C , w 12-14 min spada do 75°C

Jeżeli czujesz, że Twojemu organizmowi należy się odpoczynek od niezdrowego i ciągle modyfikowanego chemicznie jedzenia musisz skorzystać z naszej oferty. Gwarantujemy satysfakcję po skorzystaniu z herbacianej kuracji oczyszczającej. Lepsze samopoczucie, zdrowszy duch w jeszcze zdrowszym ciele!

TUTAJ KUPISZ Oczyszczający Zestaw Herbat

Gru 062009

Biała herbata to harmonia smaku z niezwykłymi właściwościami leczniczymi. Jest wyjątkowa tak jak wyjątkowy jest jej proces uprawy i produkcji. Nazwa jej pochodzi od białych nitek, które w chwili wiosennego zbioru z czułością ją otulają.

biała_A

Pijąc ją wchodzisz w ten niepowtarzalny proces. Delikatność połączona z troską o każdy listek sprawia, że otrzymujemy niepowtarzalny smak. Liście poddawane są tylko procesowi więdnięcia i suszenia. Tak przygotowane zatrzymują bogactwo witamin i właściwości leczniczych.  Polecana jest szczególnie osobom, które chcą zatrzymać czas. Nieprzypadkowo, więc została nazwa eliksirem młodości. Regularne jej picie wstrzymuje proces starzenia a także obniża poziom cholesterolu i korzystnie wpływa na układ krążenia. Co warte podkreślenia biała herbata przeciwdziała powstawaniu zmian nowotworowych. Pijąc ją masz pewność, że oprócz walorów smakowych towarzyszyć temu będzie profilaktyka zdrowotna. Filiżanka tego naparu to nieprzeciętność produkcji połączona z oryginalnością działania.

Biała herbata – Twoje piękno i luksus każdego dnia!

http://szlachetnysmak.pl

Related Posts with Thumbnails