Sty 142012

Kałamarz to zresztą tylko jedna z możliwości. Herbatę dla Ciebie mogą przygotować także w wannie, kufrze, a nawet telefonie! Nie, nie zwariowaliśmy – to nie jest żaden futurystyczny film ani primaaprilisowy żart. Kufer, kałamarz, wanna i telefon to po prostu angielskie czajniczki, wykonane z porcelany, z niezwykłą wprost dbałością o szczegóły.

Każdy z ręcznie malowanych czajniczków angielskich to szalona, designerska interpretacja jakiegoś tematu. Pojawiają się tu zatem telefony w stylu retro i słodkich kolorach, puszki z musztardą, czy kuchenki z mini-zastawą. Co jeszcze może stać się inspiracją dla czajniczka? Wspomnieliśmy już o kufrze (który wygląda tak, jakby ktoś właśnie zabierał go w daleką podróż), ale temat podróży powraca także w motywie przyczepy campingowej. Z motywów nie-kulinarnych wspomnijmy jeszcze o kałamarzu, z precyzyjnie wykonaną imitacją wiecznego pióra na wieczku.

dzbanek-kałamarz

Czajniczki angielskie prezentują specyficzne poczucie humoru – nie jest to typowy humor brytyjski, ale zabawa kolorami i kształtami. To właśnie dzięki niej czajniczki zyskują niepowtarzalny charakter – patrząc na nie mimowolnie uśmiechamy się pod nosem.

Na zakończenie zostawiliśmy jeszcze jeden przykład przewrotnego żartu, jaki twórcy porcelanowych czajniczków prezentują w swoich pracach. Oto bowiem porcelanowym czajniczkiem może się okazać… filiżanka, która tak naprawdę okazuje się dnem wzburzonego morza, przyozdobionego latarnią morską. Tego nie da się opisać – to trzeba zobaczyć! Dlatego zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i życzymy dobrej zabawy.

Galeria – Sklep – kliknij

 

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

(required)

(required)

*