Lip 272016

Herbata latem to nie tylko napój idealnie gaszący pragnienie, ale także zdrowie!

Słaba herbata bardzo dobrze uzupełnia płyny w organizmie, co jest szczególnie ważne w sezonie letnim. Najlepiej w tym celu korzystać z różnych rodzajów herbat i pić zarówno czarną, zieloną, jak i herbatki owocowe.
Chociaż słaba herbata idealnie uzupełnia płyny w organizmie, również amatorzy mocno zaparzonej, mogą korzystać z jej mocy. Miej na uwadze, że herbata, podobnie jak kawa, zawiera kofeinę (w herbacie zwana teiną) oraz inne związki korzystnie wpływające na organizm. Z tego powodu nie poleca się pić mocnej herbaty przed snem.
Część herbat mocno zaparzonych, ma bardzo dobry wpływ na zdrowie i codzienne samopoczucie. Mocno zaparzona, czarna herbata chroni nas przed chorobami krążenia, serca, niewydolnością mózgu, kłopotami z zapaleniem śluzówki, a nawet przed grypą.

Miłośnikami mocnej herbaty są osoby z Azji.
Przez setki lat wykorzystywali samowary, na których stawiano imbryk z wrzącą esencją herbacianą. W temperaturze powyżej 100 stopni Celsjusza uaktywniają się garbniki, które mają działanie ściągające i odkażające, zawierają witaminy B1 i B6, które pomagają w walce z otyłością. Wyparzają się także puryna i rutyna, które uelastyczniają naczynia krwionośne. Co więcej, w złocistym napoju występuje także również witamina P, kwas pantotenowy, prowitamina A czy też witamina C oraz witamina PP.

kawa z mrożonymi lodami

Related Posts with Thumbnails

One Response to “Herbata latem”

  1. FitQueen pisze:

    czy lato czy zima zawsze piję moją ulubioną yerba mate, pobudza, pomaga w odchudzaniu, jest naprawdę dobra; jednak mimo wszystko zdecydowałam się na spróbowanie prawdziwych azjatyckich herbat i tak trafiłam na ten blog :) dam znać o efektach

Leave a Reply

(required)

(required)

*