Sty 282017

Opiszemy Wam dziś 5 prawd na temat herbaty. Jesteśmy ciekawi, czy któreś z nich Was zaskoczą.
Zaczniemy od tych prawdziwych:

 • Liście herbaty zielonej można parzyć wielokrotnie
  Jak najbardziej można je parzyć nawet trzykrotnie. Ważnym jest jednak, aby pamiętać, by na dnie szklanki pozostawić jedynie wilgotne listki i pozwolić im odparować. Herbatę zieloną należy zaparzać przestudzoną wodą, wtedy nie jest taka cierpka.
 • Herbata jest napojem chłodzący
  Herbata skutecznie gasi pragnienie. Najlepiej sprawdza się, gdy posiada temperaturę zbliżoną do temperatury naszego ciała. Latem można przygotować także herbatę mrożoną. Wystarczy mocniej zaparzyć herbatę a potem przelać ją do szklanki pełnej lodu.
 • Herbata zmniejsza ryzyko zawału
  Dowody medyczne jasno wskazują, że wypicie dziennie 3-4 filiżanek herbaty znacznie zmniejsza ryzyko zawału, a już pół filiżanki zielonej herbaty dziennie zmniejsza ryzyko nadciśnienie nawet o 50%.
 • Herbata poprawia koncentrację
  Jak najbardziej to prawda! Dzięki herbacie wydłuża się czas naszej koncentracji, co pozwalana na dłuższe skupienie. Ponadto herbata zwalcza senność.
 • Kompresy z herbaty likwidują opuchnięcie i zaczerwienienie oczu
  To także prawda. Garbniki zawarte w herbacie obkurczają naczynia włosowate zmniejszając zaczerwienienie i opuchliznę wokół oczu. Po namoczeniu wacików w herbacie kładziemy je na 15 minut na powieki, efekt widać zaraz po ich zdjęciu.

W poniedziałek opiszemy Wam mity o herbacie, które powtarzane są od lat. Czekajcie na kolejny wpis.

 

 

 

 

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

(required)

(required)

*