Sty 302017

Ostatnio na naszym blogu pojawił się wpis o prawdach na temat herbaty. Dzisiaj uzupełnimy go o 5 mitów.

 

  • W torebkach ekspresowych pakowana jest herbata gorszej jakości – to MIT. Do torebek z herbatą ekspresową nie są pakowane zmiotki jak niektórym się wydaje, ale drobniejsze liście,

 

  • Mocno zaparzona czarna herbata działa pobudzająco jak kawa – Herbata posiada kofeinę, ale jest jej znacznie mniej niż w kawie. W połączeniu z polifenolami ma ona jednak bardzo złagodzone działanie. Herbata więc działa orzeźwiająco, a nie pobudzająco.

 

  • Z herbaty zaparzanej ponad 5 minut wytrącają się szkodliwe związki chemiczne – to nie prawda!. Herbata nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, ale zbyt długo zaparzana traci swoje walory smakowe.

 

  • Nalot na herbacie pojawia się na herbatach niskiej jakości. – Nalot może tworzyć się z rozmaitych przyczyn. Gdy woda ma za dużo kamienia wytrącony osad może świadczyć nawet o tym, że zaparzona przez nas herbata jest naprawdę wysokiej jakości

 

  • Herbata ma działanie odwadniające – Nieprawda. Herbata nawadnia nasz organizm tak samo jak woda, dodatkowo zabezpieczając nasze serca przed chorobami.

 

Już teraz wiecie, że herbata jest naprawdę dobrym wyborem. :)

 

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

(required)

(required)

*