Lut 102017

Miłośnicy herbaty doskonale wiedzą, że występuje ona w wielu kolorach. Herbata może być czarna, zielona, czerwona, a nawet żółta lub biała. Wywar z herbaty można przyrządzać i pić na naprawdę różne sposoby. Dawniej herbatę biła zarówno arystokracja jak i zwyczajni ludzie.

Zdrowotne właściwości herbaty zostały odkryte już 2 tys. lat przed naszą erą. Napój ten wykorzystywano podczas rytuałów religijnych. Mimo tak starej historii herbatę powszechnie zaczęto pić dopiero w V wieku naszej ery – jak łatwo się domyślić – w Chinach.

Zbiory herbaty odbywają się klika razy w roku, ale zanim zbierze się jej listki od posadzenia krzewów trzeba odczekać około 4-5 lat. Najlepsza herbata powstaje z liści zebranych w kwietniu, choć czas zbiorów trwa aż do września.

Herbata pomaga niemalże na wszystko. Zapobiega m.in. wrzodom żołądka, miażdżycy, schorzeniom serca, udarom mózgu, a nawet nowotworom. Mocna czarna herbata świetnie działa na układ pokarmowy, a także ułatwia koncentrację i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Herbata stosowana jest także w kosmetykach. Kompresy z herbaty koją zmęczone oczy i zmniejszają opuchliznę. Fluor zawarty w herbacie wzmacnia zęby, a zielona herbata zwalcza bakterie powodujące próchnicę.

Herbata jest naprawdę wyjątkowa :)

Related Posts with Thumbnails

One Response to “LECZNICZE WŁAŚCIWOŚCI HERBATY”

  1. FitQueen pisze:

    Proponuję też zapoznać się z leczniczymi wartościami yerby. Zdecydowanie na senność i przemęczenie będzie najlepsza yerba mate.

Leave a Reply

(required)

(required)

*