Mar 202017

Na co dzień prawie każdy z nas wypija przynajmniej jedną kawę i jedną herbatę. Nikt nie zastanawia się jednak wtedy co tak naprawdę jest zdrowsze dla naszego organizmu. Widomo, że zarówno herbata, jak i kawa mają swoje zalety i wady.

Na początek pokażemy wam korzyści płynące z picia herbaty. Otóż herbata zawiera przeciwutleniacze, które wspomagają walkę organizmu z zapaleniem, oprócz tego napar z liści herbaty zapobiega zatorom w naczyniach krwionośnych. Regularne picie herbaty obniża ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru. Po za tym herbata wspomaga nasz mózg poprawiając proces myślenia i zapamiętywania, może on nawet w pewnym stopniu zapobiegać demencji i osteoporozie. Korzyści z picia kawy to przede wszystkim działanie pobudzające cały organizm. Pijąc około 3 filiżanek kawy dziennie jesteśmy mniej narażeni na przedwczesną śmierć niż osoby niepijące kawy. Kawa jak i herbata posiada przeciwutleniacze, a jej regularne spożywanie może uchronić nas przed cukrzycą typu 2, chorobą Parkinsona, a także niektórymi nowotworami.

Porównując wady herbata ma ich znaczenie mniej choć wiadomo, że ciężko podjąć jednoznaczną decyzję co dla nas jest najlepsze. Często zależy to od naszych indywidualnych upodobań i uwarunkowań genetycznych.

A Wy wolicie kawę czy herbatę? :)

Related Posts with Thumbnails

Leave a Reply

(required)

(required)

*