Maj 152017

Ostatnio głośno o tej herbacie. Jej nazwa jest nam dobrze znana, czy jednak wiemy skąd pochodzi i jak jej picie może wpłynąć na nasze zdrowie?
Yerba Mate to nic innego, jak drobno zmielone gałązki Ostrokrzewu Paragwajskiego, który rośnie na terenie Ameryki Południowej. Początkowo niczym fajka pokoju była spożywana, jak napój przyjaźni. Później, dzięki swoim cennym właściwościom stała się popularna całym świecie, jako zdrowszy zamiennik naszej ulubionej kawy. Ta herbata zawiera bowiem meteinę, która w przeciwieństwie do kofeiny zawartej w kawie nie powoduje nagłych spadków ciśnienia. Dzięki niej jesteśmy lepiej pobudzeni, a energia rozprowadza się równomiernie po organizmie nie powodując dyskomfortu. Dodatkowo nie wypłukuje magnezu z organizmu.

Ponadto Yerba Mate jest polecana dla osób odchudzających się, ponieważ przyspiesza przemianę materii oraz daje uczucie sytości. Działa również zdrowo na naszą skórę dzięki zawartym w niej minerałom, jak również oczyszcza organizm i poprawia ciśnienie krwi.
Jeśli odpowiada nam jej smak, który jest bardzo charakterystyczny, warto zastąpić nią codzienną „małą czarną”.
Do parzenia Yerby używa się tykwy, która jest naczyniem o bulwiastym kształcie. Początkowo wykonywana była z wydrążonego owocu tykwy. Obecnie można jednak kupić jej porcelanowe odpowiedniki, które sprawdzą się równie dobrze. Do picia tej herbaty używa się również bombilli, która jest rurką o kształcie łyżeczki z dziurkami na końcu, która oddziela fusy od naparu. Wykonana najczęściej z bambusa lub metalu.

 

Czy są wśród Was zwolennicy Yerby Mate i jej działania? Warto zajrzeć do naszego sklepu, gdzie jest dostępna.

 

Related Posts with Thumbnails

One Response to “CO NIECO O YERBA MATE – KRÓTKA HISTORIA, WŁAŚCIWOŚCI I ZASTOSOWANIA”

  1. Krzysztoff pisze:

    Jakiś rok temu zamówiłem swój pierwszy zestaw yerba mate, dzisiaj wiem, że zostanie ona ze mną do końca życia. Po prostu uwielbiam yerbę – jest smaczna, zdrowa i ma w sobie to coś. Polecam!

Leave a Reply

(required)

(required)

*